• FOTOGRAFICKÉ KONTEMPLACE

VYBERTE SI Z NABÍDKY KURZŮ

Jeden deň s Vladimírom Kyselom.

Údajne sa máme ako nikdy. Aby som sa celkom neszcvokol, musel som z toho superraja zdrhnúť.
KAM ? K Vladimírovi Kyselovi. Napríklad. Úžasná to osobnosť. Najprv som ho uvidel. Teda jeho fotky. Upútajú ťa v  kope ostatných. Potom som ho spoznal. Hodne pohodový, empatický, trpezlivý, ústretový. Tak som s ním strávil spoločný fotodeň. Rozdáva sa s noblesou, ani náznak hierarchie či odkazu – prosím ťa ako môžeš byť taký sprostý??????????

To ti neopíšem. Ten deň s Vladom Kyselom. Môžeš si to skúsiť. Aj ten pocit večer, že s tou sprostotou som si predsa len polepšil.

Vďaka ti Vlado !

Robert Ďuriš

Focení metodou ICM & ME – Jizerka

Ahoj Vláďo, ještě jednou bych Ti chtěl poděkovat za ty  dva kouzelné dny. Ty jseš nejen úžasný fotograf, ale také pedagog a moderátor. Celé dva dny byly nabité napínavým děním, ať už Tvojím vysvětlováním a nebo focením pod Tvým dohledem a doplňovaným Tvými komentáři. Ukázal jsi nám ten obrovský potenciál metody ICM a vysvětlil, čeho je nutno se chytit. Bylo to velmi inspirující a teď už je jenom na mně s tím začít a něco z toho udělat. Bylo to fakt skvělé!!

Jan Dobrý

Focení metodou ICM & ME – Jizerka

Ahoj Vláďo, ještě jednou děkuju za kurz. Byl to přesně ten případ, kterej mám rád – když se mi náhle pootevřou dveře do “novýho světa”, kterej můžu začít objevovat a o kterým jsem dosud neměl ani tušení. A to je vždycky příjemně vzrušující! Takže zcela jistě tím už zůstanu trochu ovlivněn……..ale jsem rád, že jsem poznal novej způsob, jak se dívat a vidět! Ale na druhou stranu to byl taky ten případ, kdy – když vidím něčí hodně dobrý fotky – mám chuť zahodit foťák a jít se třeba klouzat….:-)

Každopádně bych se rád nějaké Tvé další akce zase zúčastnil (mrzí mě ten Mácha – ale budu v Nepálu). 
Nejspíš by se mi asi hodil ten postproces.
Zdravím a přeju hodně radosti z vytváření poetických obrazů Tvou zvláštní technikou!

Břetislav Ulrich

Focení metodou ICM & ME – Jizerka

Víkend na Jizerce byl úžasně krásný a inspirující. Děkuji moc! Už jsem si zkusila i něco upravit. Akorát, že mám teď velké dilema. Nebo možná dvě. To první se týká fotek, které jsem pořídila před kurzem. Najednou skoro ani jedna z nich neodpovídá mým představám a nezapadá do toho, co bych chtěla dělat dál a jak bych to chtěla dělat. A to druhé se pochopitelně vztahuje na fotky pořízené na kurzu. Řekla bych, že focení metodou ICM & ME už u nás budou mít všichni navždycky spojené s Tvým jménem. Kdokoliv, kdo pořídil nebo pořídí fotografii stejnou metodou, Tě vlastně kopíruje. Snažím se na to dívat z opačného úhlu pohledu. Pořídím-li ostrou fotku ze stejného místa, jako to udělalo několik desítek lidí přede mnou a je-li výsledkem víceméně podobná fotka, jakých už vznikly desítky a další podobné bezesporu vzniknou, jedná se o kopírování? Ráda bych šla trochu svou vlastní cestou, ale Ty nejlíp sám víš, že to není jen tak … Měj se moc pěkně.

Mirka Bedřichová

Focení metodou ICM & ME – Jizerka

Ještě jednou bych Vám hrozně moc chtěla poděkovat, že jste mě na workshop vzal, byl to pro mě neuvěřitelně inspirující víkend a spoustu jsem se toho naučila nového 🙂  Poslední “přednáška” kdy jste nám hodnotil fotky byla pro mě asi největším přínosem, protože pořádně nepoznám chyby v těch “mazaninkách” , jak jim hezky říkáte, a myslím že to opravdu pomohlo. Z workshopu jsem odjela s úplně jiným pohledem na fotografii. I přesto, že jsem neměla pocit, že by mi tato technika v průběhu kurzu nějak extra nešla,  nakonec jsem něco vytáhla a upravila a myslím, že jsem se v rozmazaných fotkách posunula o ohromný kus dopředu díky Vám ! Určitě budu touhle technikou fotit dál a pokoušet se zlepšovat v ní, protože mě naprosto nadchla.

Klára Mašínová

Individuální kurz

Byl dohodnut idividuální kurz ICM metod, protože na běžný kurz ze zdravotních důvodů nemohu. V pátek proběhlo první seznamování s metodou focení a sobota byla v duchu zkoušení samotných technik, kterým ise dociluje kýženého výsledku. A následně se povídalo nad samotnými fotkami. Mohu jen potvrdit, že přístup lektora je nejen přátelský ale i poctivý a důkladný. Cestoval jsem daleko, ale stálo to za to. Za těch pár chvil jsem viděl místa, které bych jinak nenavštivil a vyzkoušel techniky, které neumím a doplnil si tak znalost těch, které již používám. Za mě tedy nadšení.

Karel Ševčík

eBook – Literární triptych, část první – Máchovské kontemplace

Vláďo, je to krásné. Čisté. A originální.

Mirka Trusková

Jsem fotograf příběhů v krajině. Vyprávím kamerou, snažím se dívat na svět kolem sebe a přes všechnu jeho složitost, povrchnost a uspěchanost zprostředkovávat krásu neobvyklým, invenčním způsobem. Fotografuji radost, volnost, melancholii, smutek, pohádkovost, drsnost, nekonečnost…

Celý život mě přitahuje impresionismus a pozitivní vyznění snímku. Stále se cítím výrazně ovlivněn mistry malíři, kteří pracovali se světlem, barvou, tvary v krajině, od Turnera, přes Moneta k Van Goghovi, až po Šímu.

Snad se jim někdy alespoň na dohled přiblížím…