• landscapes of mind

  • literary contemplations

  • photo expeditions

  • workshops

  • e-books

CHOOSE YOUR WORKSHOP

Focení metodou ICM & ME – Jizerka

Ahoj Vláďo, ještě jednou bych Ti chtěl poděkovat za ty  dva kouzelné dny. Ty jseš nejen úžasný fotograf, ale také pedagog a moderátor. Celé dva dny byly nabité napínavým děním, ať už Tvojím vysvětlováním a nebo focením pod Tvým dohledem a doplňovaným Tvými komentáři. Ukázal jsi nám ten obrovský potenciál metody ICM a vysvětlil, čeho je nutno se chytit. Bylo to velmi inspirující a teď už je jenom na mně s tím začít a něco z toho udělat. Bylo to fakt skvělé!!

Jan Dobrý

Jeden deň s Vladimírom Kyselom.

Údajne sa máme ako nikdy. Aby som sa celkom neszcvokol, musel som z toho superraja zdrhnúť.
KAM ? K Vladimírovi Kyselovi. Napríklad. Úžasná to osobnosť. Najprv som ho uvidel. Teda jeho fotky. Upútajú ťa v  kope ostatných. Potom som ho spoznal. Hodne pohodový, empatický, trpezlivý, ústretový. Tak som s ním strávil spoločný fotodeň. Rozdáva sa s noblesou, ani náznak hierarchie .

Vďaka ti Vlado !

Robert Ďuriš

Focení metodou ICM & ME – Jizerka

Víkend na Jizerce byl úžasně krásný a inspirující. Děkuji moc! Už jsem si zkusila i něco upravit. Akorát, že mám teď velké dilema. Nebo možná dvě. To první se týká fotek, které jsem pořídila před kurzem. Najednou skoro ani jedna z nich neodpovídá mým představám a nezapadá do toho, co bych chtěla dělat dál a jak bych to chtěla dělat. A to druhé se pochopitelně vztahuje na fotky pořízené na kurzu. 

Mirka Bedřichová

eBook – Literární triptych, část první – Máchovské kontemplace

Vláďo, je to krásné. Čisté. A originální.

Mirka Trusková

Focení metodou ICM & ME – Jizerka

Ahoj Vláďo, ještě jednou děkuju za kurz. Byl to přesně ten případ, kterej mám rád – když se mi náhle pootevřou dveře do “novýho světa”, kterej můžu začít objevovat a o kterým jsem dosud neměl ani tušení. A to je vždycky příjemně vzrušující! Takže zcela jistě tím už zůstanu trochu ovlivněn……..ale jsem rád, že jsem poznal novej způsob, jak se dívat a vidět! Ale na druhou stranu to byl taky ten případ, kdy – když vidím něčí hodně dobrý fotky – mám chuť zahodit foťák a jít se třeba klouzat….:-)

Břetislav Ulrich

Individuální kurz

Byl dohodnut idividuální kurz ICM metod, protože na běžný kurz ze zdravotních důvodů nemohu. V pátek proběhlo první seznamování s metodou focení a sobota byla v duchu zkoušení samotných technik, kterým ise dociluje kýženého výsledku. A následně se povídalo nad samotnými fotkami. Mohu jen potvrdit, že přístup lektora je nejen přátelský ale i poctivý a důkladný. Cestoval jsem daleko, ale stálo to za to. Za těch pár chvil jsem viděl místa, které bych jinak nenavštivil a vyzkoušel techniky, které neumím a doplnil si tak znalost těch, které již používám. Za mě tedy nadšení.

Karel Ševčík

I’m photographer of stories in mind. I am telling it through camera, looking at the world around me and, despite all its complexity, superficiality and haste, convey beauty in an unusual, inventive way. I photograph joy, freedom, melancholy, sadness, fairytale, roughness, infinity …

All my life I am attracted by impressionism and positive image. I feel strongly influenced by masters of painting who worked with light, colours, shapes in the landscape, from Turner, through Monet to Van Gogh, to Šíma.

I dream I come closer to them at least sometimes …