Proč nezkusit něco jiného a nezjistit, jaké fascinující tvary a barvy mohou být zachyceny porušováním pravidel? Vícenásobná expozice a úmyslný pohyb fotoaparátu nabízejí příležitost vytvořit něco opravdu jedinečného.

Dozvíte se o základech vícenásobné expozice a ICM, budete usilovat o vlastní kreativní směr a způsob vidění. Mým cílem je umožnit vám vložit do vašich záběrů novou emoci a vášeň prostřednictvím alternativních metod fotografování.

Máchovské a Andersenovské projekty získaly mnohá mezinárodní ocenění. Cílem workshopu je umožnit zájemcům jít chvíli ve stopách projektů a vyzkoušet si pod vedením autora metodu, kterou byl snímány (ICM).

Na tomto kurzu se dozvíte o základech ICM (Intentional Camera Movement) a ME (Multiple Exposure), o pravidlech kompozice a zpracování snímků, ale naším hlavním cílem bude vtáhnout vás do tvorby projektu a spolu s vámi zažít tu specifickou chvíli finálního představení vašeho díla vašim přátelům.

Vyzkoušíme si v praxi kompoziční pravidla fotografování krajiny, budeme aplikovat různé techniky, včetně vícenásobné expozice. Povíme si více o grafice ve fotografii a jak ji použít pro zpestření našich snímků nejen fotoaparátem, ale i při focení mobilem.

Dozvíte se více o post procesu a používaných softwarech, budeme společně diskutovat o snímcích, které během víkendu vzniknou. Ukážeme si možnosti jejich prezentace v různých médiích – na webových stránkách a sociálních sítích či zásady pro zadávání fotografií do tisku.

Individuální, jednodenní kurz, zaměřený na krajinářskou, případně městskou fotografii. Program bude zcela podřízen Vašim potřebám zlepšení těch oblastí, které pro Vás mohou být problematické.

Kromě vlastního společného fotografování v plenéru a přímé diskuse k záběru, se nabízejí například následující možné okruhy – Výběr a kompozice scény, nastavení fotoaparátu, specifické techniky a alternativní metody fotografování, poskytnutí zpětné vazby k Vámi přineseným fotkám, shrnutí pravidel pro post proces včetně tisku, atd…