Foto cesty jsou součástí dvou různých řad – literárního triptychu (Mácha – Andersen – Exupéry) a nově ART CONTEMPLATIONS (Manrique – Turner – Impresionisté – Miró & Dalí). Mým hlavním cílem bude vtáhnout vás do tvorby projektu a spolu s vámi zažít tu specifickou chvíli finálního představení vašeho díla vašim přátelům.

Součástí je vždy seznámení s dílem sledovaného umělce a následně týmový projektový pokus o pojetí navštívené krajiny formou buď klasické či abstraktní fotografie.

Fotografický projekt

Dali jste si za cíl zpracovat rozsáhlejší, komplexní téma a nevíte kde začít, co bude nutné zohlednit? Nejste schopni svoji práci dotáhnout do konce, pořád vám něco chybí nebo přebývá? Chystáte se tímto projektem oslovit širší auditorium? Zajímá vás, co všechno, kromě ovládání vašeho fotoaparátu, budete muset realizovat a jaké máte možnosti?

Během jednoho dne se naučíte základy ICM, včetně technických zásad, budete usilovat o vlastní kreativní směr a způsob vidění. Všechny fotoaparáty jsou schopné ICM s využitím vysokého clonového čísla nebo s přidáním filtru ND. Tento jednodenní kurz je určen pro ty, kteří si již ICM zkusili a chtějí si doplnit či ujednotit techniku nebo je zkoušení nových technik zajímá.

Kurz je nabízen buď samostatně nebo jako součást “Fotografického projektu”.

Pro mnohé z nás, kteří pracujeme s digitální fotografií, byly začátky s editací mnohdy frustrující zážitek. A nejde jen o volbu příslušného nástroje. Ne každý je technicky nadaný, což v případě fotografie, kde se jedná o záznam technického obrazu, může být na překážku. 

Veškeré nástroje, které ve Photoshopu pro potřebu úpravy fotografií a pro tvorbu profesionální masky hledáte, přehledně na jednom místě! Navíc všechny další možnosti Photoshopu, tedy to, co jste se do dneška naučili, zůstává stále k dispozici. Za sebe si troufnu říct, že moje fotografie, ať už ICM nebo multiexpozice či blendování více záběrů, by nikdy nedosáhly takové technické úrovně, nebýt TK Actions.

Individuální, jednodenní kurz, zaměřený na krajinářskou, případně městskou fotografii. Program bude zcela podřízen Vašim potřebám zlepšení těch oblastí, které pro Vás mohou být problematické.

Kromě vlastního společného fotografování v plenéru a přímé diskuse k záběru, se nabízejí například následující možné okruhy – Výběr a kompozice scény, nastavení fotoaparátu, specifické techniky a alternativní metody fotografování, poskytnutí zpětné vazby k Vámi přineseným fotkám, shrnutí pravidel pro post proces včetně tisku, atd…

Focení metodou ICM & ME – Jizerka

Ahoj Vláďo,

ještě jednou bych Ti chtěl poděkovat za ty  dva kouzelné dny. Ty jseš nejen úžasný fotograf, ale také pedagog a moderátor. Celé dva dny byly nabité napínavým děním, ať už Tvojím vysvětlováním a nebo focením pod Tvým dohledem a doplňovaným Tvými komentáři. Ukázal jsi nám ten obrovský potenciál metody ICM a vysvětlil, čeho je nutno se chytit. Bylo to velmi inspirující a teď už je jenom na mně s tím začít a něco z toho udělat. Bylo to fakt skvělé!!
Jan Dobrýhttps://www.flickr.com/photos/14828834@N04/albums

Jeden deň s Vladimírom Kyselom.

Údajne sa máme ako nikdy. Aby som sa celkom neszcvokol, musel som z toho superraja zdrhnúť. KAM? K Vladimírovi Kyselovi. Napríklad. Úžasná to osobnosť. Najprv som ho uvidel. Teda jeho fotky. Upútajú ťa v  kope ostatných. Potom som ho spoznal. Hodne pohodový, empatický, trpezlivý, ústretový. Tak som s ním strávil spoločný fotodeň. Rozdáva sa s noblesou, ani náznak hierarchie či odkazu – prosím ťa ako môžeš byť taký sprostý??????????

To ti neopíšem. Ten deň s Vladom Kyselom. Môžeš si to skúsiť. Aj ten pocit večer, že s tou sprostotou som si predsa len polepšil.

Vďaka ti Vlado !

Robert Ďurišhttps://500px.com/roduri

Vláďo, jak to napsat a neopakovat slova ostatních? Byla jsem na všech Tvých kurzech. Všechny byly v něčem první.  Úplně první Tvůj kurz vůbec – to byl kurz na Jizerce. Pak „Mácha“ ve Starých Splavech a letos na jaře první kurz „venku“, na Lanzarote.

Všechny byly v něčem nové a každým z nich jsem si splnila kousky nebo kusy svých fotografických a vlastně i cestovatelských snů.

Jinak jsem na tom podobně jako Robert Ďuriš. Napřed mě zaujaly Tvoje fotky a to opravdu moc. Řešila jsem, jakou techniku pro pořízení něčeho tak pro mě nového a jiného vlastně používáš, a neměla jsem odvahu se Tě zeptat. Neměla jsem ji ani tehdy, když se mi úplně náhodou podařilo potkat Tě v Galerii Kritiků, kde jsi tehdy vystavoval fotky „Máchy“.

Příležitost se nakonec přece jen našla a to na kurze na Jizerce. Musím říct, že mě skoro až zaskočilo, jak netajíš nic z toho, co víš a umíš.

No, nakonec to vypadá, že asi teda nebudu hodnotit zatím tu poslední a vlastně i první foto-výpravu za hranice. Co taky napsat o něčem, co se povedlo ve všech směrech, aby to nevyznělo banálně. Pro mě je důležitá ta přidaná hodnota. To, co Ty dáváš ke každému kurzu nebo foto cestě navíc, i když to v popisech nikde neuvádíš.

Mně osobně jsi pomohl uvědomit si, že pokud vnímám fotografii nejen jako určitý druh umění nebo řemesla, ale taky jako určitý způsob prezentace svého způsobu vidění nebo vnímání světa, pak „nic není špatně“. Že ty hranice mezi tím, co a jak fotím a co mám pak odvahu prezentovat, jsou jenom ve mně a dodal jsi mi odvahu k tomu, abych je posunula o velký kus dál.

Vláďo, těším se na říjen a na další foto cestu s Tebou.

Mirka

Mirka Bedřichová