Foto cesty jsou součástí dvou různých řad – literárního triptychu (Mácha – Andersen – Exupéry) a nově ART CONTEMPLATIONS (Manrique – Turner – Impresionisté – Miró & Dalí). Mým hlavním cílem bude vtáhnout vás do tvorby projektu a spolu s vámi zažít tu specifickou chvíli finálního představení vašeho díla vašim přátelům.

Součástí je vždy seznámení s dílem sledovaného umělce a následně týmový projektový pokus o pojetí navštívené krajiny formou buď klasické či abstraktní fotografie.

Individuální, jednodenní kurz, zaměřený na krajinářskou, případně městskou fotografii. Program bude zcela podřízen Vašim potřebám zlepšení těch oblastí, které pro Vás mohou být problematické.

Kromě vlastního společného fotografování v plenéru a přímé diskuse k záběru, se nabízejí například následující možné okruhy – Výběr a kompozice scény, nastavení fotoaparátu, specifické techniky a alternativní metody fotografování, poskytnutí zpětné vazby k Vámi přineseným fotkám, shrnutí pravidel pro post proces včetně tisku, atd…

Focení metodou ICM & ME – Jizerka

Ahoj Vláďo,

ještě jednou bych Ti chtěl poděkovat za ty  dva kouzelné dny. Ty jseš nejen úžasný fotograf, ale také pedagog a moderátor. Celé dva dny byly nabité napínavým děním, ať už Tvojím vysvětlováním a nebo focením pod Tvým dohledem a doplňovaným Tvými komentáři. Ukázal jsi nám ten obrovský potenciál metody ICM a vysvětlil, čeho je nutno se chytit. Bylo to velmi inspirující a teď už je jenom na mně s tím začít a něco z toho udělat. Bylo to fakt skvělé!!
Jan Dobrýhttps://www.flickr.com/photos/14828834@N04/albums

Jeden deň s Vladimírom Kyselom.

Údajne sa máme ako nikdy. Aby som sa celkom neszcvokol, musel som z toho superraja zdrhnúť. KAM? K Vladimírovi Kyselovi. Napríklad. Úžasná to osobnosť. Najprv som ho uvidel. Teda jeho fotky. Upútajú ťa v  kope ostatných. Potom som ho spoznal. Hodne pohodový, empatický, trpezlivý, ústretový. Tak som s ním strávil spoločný fotodeň. Rozdáva sa s noblesou, ani náznak hierarchie či odkazu – prosím ťa ako môžeš byť taký sprostý??????????

To ti neopíšem. Ten deň s Vladom Kyselom. Môžeš si to skúsiť. Aj ten pocit večer, že s tou sprostotou som si predsa len polepšil.

Vďaka ti Vlado !

Robert Ďurišhttps://500px.com/roduri